Vidaus elektros instaliacija

7
757

Praėjo truputis laiko nuo paskutinio įrašo, bet per tą laiką buvo padaryta nemažai svarbių darbų. Vienas iš tokių, tai vidaus elektros instaliacijos išvedžiojimas. Pradžiai šiek tiek teorijos, nes labai daug teko matyti neteisingos informacijos apie elektros instaliaciją, ypač karkasiniame name, tiksliau pasakius apie elektros instaliacijai keliamus priešgaisrinius reikalavimus. Dažniausiai teko skaityti, kad karkasiniame name ir visų kitų namų palėpėse turi būti naudojami raudoni elektros laidai. Žinoma, galima tokius naudoti, bet tokio reikalavimo nėra, nes raudoni laidai dažniausia yra nedegūs su tam tikru minučių atsparumu ugniai. Visus reikalavimus galima surasti „Elektros linijų ir instaliacijos įrengimo taisyklėse“. Tiesa, paskutinėje šių taisyklių redakcijoje nebeliko atskiro skyriaus, kuriame aprašoma elektros instaliacijos reikalavimai palėpėms, taip pat pakeistas priešgaisrinių reikalavimų aprašymas. Senesnėje redakcijoje aiškiai buvo parašyta, kad įrengiant paslėptą instaliaciją kabelius, laidus be apvalkalo arba degios medžiagos apvalkale galima naudoti A2 degumo konstrukcijose, t.y. ant mūro vėliau užtinkuojant. Kas liečia medines konstrukcijas, tai būdavo aiškiai parašyta, kad įrengiant paslėptą instaliaciją reikia naudoti sunkiai degius kabelius ir laidus sunkiai degios medžiagos apvalkale. O nedegius kabelius, t.y. raudonus būtina naudoti ten, kur įranga turi veikti gaisro metu, t.y. priešgaisrinė signalizacija, priešgaisriniai liftai ir pan. arba jei montuojami atvirai.

Battery Recondition


Taigi mūsų statomame karkasiniame name naudojom dviejų tipų elektros kabelius – NYM-J3 x 1.5 ir NYM-J 3 x 2.5. Ant grunto kabeliai tiesiami juodame techniniame vamzdyje D16 ir D20. Visa kita elektros instaliacija sienose, lubose ir stoge montuojama  gofruotuose degimą nepalaikančiuose vamzdžiuose. Visa elektros instaliacija, taip pat silpnos srovės išorinėse sienose montuojamos vidiniame 4.5cm sluoksnyje, kuris yra už garo izoliacinės plėvelės (link vidaus), vėliau tas sluoksnis bus užpildytas 5cm mineraline vata.

Vidaus elektros instaliacija
Vidaus elektros instaliacija
Vidaus elektros instaliacija
Vidaus elektros instaliacija. Skydelio vieta
Vidaus elektros instaliacija
Vidaus elektros instaliacija
Vidaus elektros instaliacija
Vidaus elektros instaliacija

 

 

 

7 COMMENTS

 1. Sveiki,

  Puiku, kad vėl rašot!

  Tik sakykit, kodėl tokias mažas nuotraukas dedat? Manau daugelis (bent aš tai tikrai) skaito ir žiūri, kad išmoktų/sužinotų, ir pamatyt normalų vaizdą būt šaunu.

  Dėkui, sėkmės darbuose.

  ž.

  • Dėl nuotraukų dydžio, tai čia kažkoks keistas dalykas yra, buvau visai pamiršęs….pačios nuotraukos įkeltos yra pakankamai didelės ir jos turėtų išsididinti jas paspaudus. Bet tas didinimas vyksta labai keistu būdu….kai paspaudžiat ant nuotraukos, ją atidaro naujam puslapyje, bet ji tokia pati maža, bet jei dar kartelį ją paspaudus, nuotrauką rodo tokią pat mažą, bet nuvažiavus į puslapio apačią, nuotrauka rodoma tikro dydžio (bent jau tokie fokusai Firefox’e) 🙂

 2. Ar cia teisinga su ta garo izoliacija eiga?ar ne manai kad ji turetu buti pries pat gipsa o ne dar vatos sluoksni.Dregmes dalis susikaipusi kambaryje pateks ir i ta vata.

  • Na tokia detalė su 5cm už garo izoliacijos yra praktiškai pas visus apšiltinimo medžiagų gamintojus ir ne aš pats sugalvojau šitą vietą. Toks sprendimas man patinka dėl to, jog šitam 5cm sluoksnyje vedžiojami laidai, normaliai montuojasi rozetės ir jungikliai ir nėra pažeidžiama garo izoliacinė plėvelė. O dėl dregmės, esant viso namo priverstiniai ventiliacijai, nebijau 🙂

 3. Ar matėsi per tą aliuminio folijos plevelę kur sukti brusus (tuos horizontalius)? Jie kaip ir tūrėtų būti prisukti prie vertikalių brusų….

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.