Šildymas-vėdinimas jau veikia

11
661
Šilumos siurblio valdiklis-termostatas
Šilumos siurblio valdiklis-termostatas

Trumpai apie šildymo-vėdinimo sistemą. Dar iki didžiųjų šalčių sausio mėnesį, pagaliau buvo paleistas šilumos siurblys. Pradžioje buvo kilę problemėlių, nes paveikęs pusvalandį ar valandą, šilumos siurblys išsijungdavo. Tikslią to priežastį nustatyti apsunkindavo tai, jog šilumos siurblys iš dalies „visiškas durnius“, t.y. neturi savyje nė vieno daviklio ir nepateikia jokių temperatūrų, išskyrus patalpų temeratūrą. Norint, kad būtų įmontuoti visi davikliai, reikia užsisakinėti brangiausią komplektaciją, t.y. +2000USD berods. Bet kokiu atveju iš pradžių buvo pakeistas cirkuliacinis gręžinio siurbliukas į galingesnį, o vėliau ir manau pagrindinė priežastis, tai, kad niekas nepatikrino gręžinio filtrų kurie buvo užsikimšę ir automatiškai nepakakdavo spaudimo. Pagaliau paleidus galutinai siurblį, buvo balansuojama visa šildymo-vėdinimo sistema. Balansavimas užtruko geras porą valandų. Specialiu įrenginiu matuojamas oro srautas ir reguliujamos grotelės, srautai reguliuojami pagal suskaičiuotas projektines vertes. Taip sureguliuojamas tiek oro padavimas, tiek oro ištraukimas.
Šiek tiek skaičiukų (tiesa šitie duomenys užfiksuoti be veikiančio rekuperatoriaus ir srautų balansavimo): Nuo 2014-01-16 iki 2014-02-14 sunaudota 255kW dieniniu tarifu ir 212kW naktiniu tarifu arba iš viso 467 Litai (šildomas plotas 220m², šilumos siurblio termostatas nustatytas 18°, tai pirmame aukšte buvo ne mažiau 18°, o antrame-20°). Subalansavus srautus tas skirtumas tarp pirmo ir antro aukšto sumažėjo.
Vienas dalykas, kuris nelabai patinka, tai svetainėje veikiant šilumos siurbliui paduodamas didelis kiekis oro ir jokio skersvėjo ar pan dalyku visiškai nėra, bet yra pūtimo garsas, kitose kambariuose jo praktiškai nėra.

Battery Recondition


Rekuperatoriaus valdiklis
Rekuperatoriaus valdiklis
Šilumos siurblio valdiklis-termostatas
Šilumos siurblio valdiklis-termostatas
Šildymo-vėdinimo balansavimas
Šildymo-vėdinimo balansavimas
Šildymo-vėdinimo balansavimas
Šildymo-vėdinimo balansavimas
Elektros skaitliukas 2014-01-16
Elektros skaitliukas 2014-01-16
Elektros skaitliukas 2014-01-16
Elektros skaitliukas 2014-01-16
Elektros skaitliukas 2014-01-16
Elektros skaitliukas 2014-01-16
Elektros skaitliukas 2014-02-14
Elektros skaitliukas 2014-02-14
Elektros skaitliukas 2014-02-14
Elektros skaitliukas 2014-02-14
Elektros skaitliukas 2014-02-14
Elektros skaitliukas 2014-02-14

 

 

 

 

 

 

 

 

11 COMMENTS

 1. Gal pasakysi koks sumontuotas modelis cirkuliacinio gręžinio siurbliuko prieš ir po pakeitimo?
  Bus speju bus dabar sumontuotas koks 6 ar 7’tukas

 2. Buvau susidures su Climatemaster silumos siurbliu, tik kad senesniu modeliu.
  Atsukus siurblio fasadine plokste, yra valdymo plokste, kurioje rasi „jumperi“ TEST jei neklystu, uztrumpinus ji mirksi diodas. Pagal mirksejimo skaiciu, galima nuspresti koks gedimo kodas, t.y. kas sugedo.

  • na šilumos siurblys ne ant tiek kaip sakiau „durnas“ 🙂 valdiklis rodo klaidas ir kokios galimos priežastys, tik tiek kad jis nerodo jokių įeinančių, išeinančių temperatūrų ir neskaičiuoja cop’o ir pan.

 3. Sveiki,
  kažkur galai nesueina: 255 kWh + 212 kWh = 467 Lt?
  O gal turėtų būti 200 Lt?

  Gal išsiaiškinote priežastį dėl ko užsikimšo gręžinio filtras?
  Prie siurblio šilumokaičių išvadų ir ant pačio kompresoriaus galite priklijuoti paprasčiausius skaitmeninius termometrus po 8 Lt/vnt. Tikrai vertas dėmesio žaisliukas.
  Turint kreditinę kortelę ir 4-6 sav. laiko juos galima nupirkti kad ir čia: http://www.dx.com/p/digital-compact-lcd-thermometer-with-outdoors-remote-sensor-15553
  Veikia maždaug metus su vienu baterijų komplektu, negaila montuoti ir lauke. Būtumėte pamatęs labai žemą išeinančio ir ŠS glikolio temperatūrą ir iškart būtų buvę aišku, kad glikolio srautas per mažas.

  Jeigu ši elektra buvo naudojama vien tik šildymui ŠS, tai preliminariai galima įvertinti, kad per penkis tokius mėnesius (~šildymo sezonas) bus sunaudota ~ 450 kWh x 5 = 2250 kWh; COP bus 3,5-4, tai šilumos bus gauta ~ 2250 x 3,75 = 8400 kWh ir vienam kv. m. tektų (8400/220) 38 kWh/m2a.
  Rezultatas gana geras.
  Ar neplanavote atlikti sandarumo testo po tiek kruopštaus darbo sandarinant įvairias konstrukcijų vietas? Kaip ir neradau įrašo apie sandarumo matavimus, kas turėtų būti atliekama energiškai efektyviame name kaip vienas iš pagrindinių parametrų. Karkasiniam namui gana sunku užtikrinti sandarumą plėvelėmis.
  Kiek šviežio oro padavinėjate per valandą? Ar diferencijuojate dieną ir naktį?
  Ar tekančio oro garsas girdimas svetainėje buvo paleidus visu 1200 m3/val. pajėgumu, ar ir prie mažesnio pajėgumo kažkas girdisi? Gal jaučiate ar čia ventiliatoriaus garsai, ar pačių ortakių?

  • vien tik šildymo išlaidų tai nepasakysiu, bet tarkim už spalį ir lapkritį bendrai sudėjus sumokėjau 580Lt už namo sunaudotą elėktros energiją (įeina šildymas, apšvietimas, el. kaitlentė ir t.t). Už gruodį gavosi berods apie 450 Lt už visą sunaudotą el. energiją. Šildomas plotas 220m2. Šiaip yra keletas langų, tiksliau balkoninių durų, kurios labai aukštos ir per vidurį nesandarumas pas jas gaunasi, pro kuriuos stipriai pučia, tai vis neprisiruošiu pasikviesti meistrų, kad sutvarkytų 🙂

 4. Sveiki Valdai,

  geras puslapiukas! Taip pat galvoju apie karkasinį pasyvų, tik gamykloje gamintą. Klausimas susijęs su šildymu. Noriu paklausti – kokie pastebėjimai apie židinio naudojimą. Suprnatu, kad šis židinukas – beveik buržuikos lygio – šilumos nekaupia niekur ir atiduoda iš karto. Turbūt savi pliusai, savi minusai. Pagrindinis klausimas – ar nebūna staigių užšilimų, kai per karšta namie. Žodžiu bet kuriuos pastebėjimus dėl židinio – kas blogai, gerai, ir ką darytumėt kitaip.

  Laurynas

  • kadangi pas mus židinukas stovi svetainėje, kuri yra apie 60m2 ir apie 220m3 tūrio, tai 1 laipsniu temperatūra pakyla maždaug per valandą, nuo įkūrimo, o tada jau priklauso nuo oro lauke. Nes kai būna užkurtas židinys, tada nebeisijungia šildymas. Tai sakykim, jei po darbo dienos mes užsikuriam, tai perkaitimo nebūna, bet jei savaitgalis ir dėl kažkokios priežasties užkūri ir kūrenasi ilgesnį laiką, tai jau pasidaro karštoka 🙂
   Bet kaip sakoma šiluma kaulų nelaužo. Šiaip pas mus židinys naudojamas labai dažnai ir dėl tokio, koks dabar pas mus yra, trūkumo negalėčiau jokio įvardinti. Beje mes kūrenam tik beržiniais briketais 🙂
   Dėl traukos tikrai nėra jokių problemų, gal sakyčiau šiek tiek per didelė ta trauka, tenka uždaryti ir oro padavimo sklendę iki galo ir dūmtraukio sklendę iki galo.

   • Valdai, truputį nesupratau – jūs ir padavimą, ir dūmtraukį uždarote, kai nebesikurena? Nes kažkaip nesuprantu, per kur dūmai turėtų išeiti, jei uždaryta dūmtraukio sklendė.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.