Namo pridavimas 2015

12
1052
Deklaracija apie statybos užbaigimą
Deklaracija apie statybos užbaigimą

Vienas iš paskutinių oficialių reikalų, kuriuos reikia atlikti pabaigus arba artėjant prie namo statybos pabaigos, tai namo pridavimas valstybinei statybos inspekcijai ir registro centro pažymos gavimas apie 100 procentinį namo baigtumą. Kaip ir daugelyje sričių galima rasti pagalbininkų, kurie už tam tikrą mokestį, jums sutvarkys visus dokumentus, bet aš pabandysiu pasidalinti savo patirtimi, kaip neskausmingai visą tai atlikti pačiam.

Battery Recondition

Namo pridavimas 2015 metais galimas, jei turim šiuos dokumentus:

1. Statybos leidimas. Jei tvarkomas bus per Infostatybą, reikia nusiskanuoti ir turėti PDF formatu;

2. Namo projektas, pagal kurį gautas statybos leidimas ir pastatytas pastatas. Viską tvarkant internetu per Infostatybą (www.planuojustatyti.lt), reikės namo projekto PDF formate. Dar vienas svarbus dalykas, kad šiuo metu statybos inspektoriai reikalauja ne techninio projekto, o darbo projekto. Bent jau tokia tvarka yra Vilniaus mieste. Geriausia būtų pasiskambinti savo rajono inspektoriui ir paklausti ar jūsų turimas projektas tiks, nes kitu atveju reikės susikombinuoti darbo projektą;

3. Nekilnojamojo daikto kadastrinių matavimų byla. Šią bylą atlieka matininkai ir trunka nuo poros dienų iki savaitės, priklausomai nuo matininko užimtumo ir pan. Šioje byloje yra subraižyti pastatyto ir išmatuoto jūsų namo aukštų planai su plotais ir aukščiais;

4. Požeminių inžinerinių tinklų kontrolinių geodezinių nuotraukų kopijos. Vėlgi tai reikia nusiskanuoti ir turėti PDF formatu. Geodezines nuotraukas daro geodezininkai. Geodezinėse nuotraukose parodyti visi lauko tinklai – elektra, vandentiekis, kanalizacija, dujos ir t.t., kurie įvesti į jūsų namą. Kontrolinės geodezinės nuotraukos atlikimo trukmė 1-2 savaitės;

5. Statinių geodezinės nuotraukos. Bus reikalinga PDF byla. Geodezinę nuotrauką daro geodezininkai. Šiame brėžinyje rodomas pastatytas namo kontūras sklype ir visi atstumai iki sklypo ribų. Atlikimo trukmė 1-7 dienos (dažniausiai daroma kartu su kadastriniais matavimais);

6. Pastato energinio naudingumo sertifikatas. Teoriškai tai turėtų būti pastatyto pastato įvertinimas, kiek bus sunaudojama energijos, bet realybėje, tai dar vienas niekam nereikalingas popieriukas, kurį nusipirksit per 15 minučių. Aišku, galima samdyti ir rimtus specialistus, kurie kainuos žymiai brangiau ir jie pabandys suskaičiuoti tai arčiau tiesos. Tiem, kas norės greitai tai susitvarkyti ir gauti B naudingumo klasę, tai jiem reikės tik kadastrinių matavimų bylos. Kas norės gauti A ar aukštesnę energinio naudingumo klasę, reikės turėti sandarumo matavimo rezultatus. Taigi energinio naudingumo sertifikato gavimo trukmė nuo 15minučių iki kelių savaičių 🙂 Dokumentą nusiskanuojat ir turit pasiruošę PDF formatu.

7. Pažyma apie statinio atitiktį projektui. Tai trumpa pažyma, kurioje jūs parašote, jog jūsų pastatas pastatytas pagal projektą. Užpildžius šią pažymą, nereikia pačiame projekte ant kiekvieno puslapio užrašyti „taip pastatyta“. Pažymos formą galima rasti čia. Pažymą reikia užpildyti pasirašyti ir nusiskanuoti ir turėti PDF formatu.
8.   Deklaracija apie statybos užbaigimą / paskirties keitimą. Tai pagrindinis dokumentas, kurį reikia užpildyti ir paskui, patikrinus visus dokumentus, ant jos statybos inspektorius uždės antspaudą ir pasirašys, o po to jūs šitą pasirašytą deklaraciją nešit į registrų centrą kartu su Nekilnojamojo daikto kadastrinių matavimų byla bei Žemės sklypo kadastrinių matavimų byla (kuri reikalinga tik Registrų centrui, statybos inspekcijai jos teikti nereikia) Deklaracijos formą ir pavyzdį, kaip reikia užpildyti, rasite čia. Jums reikės dviejų šitos deklaracijos egzempliorių, bet ant abiejų reikalinga uždėti originalius parašus (ta prasme, kad nebūtų atšviestas parašas). Vienas egzempliorius liks statybos inspekcijoje, kitą gausit pasirašytą ir užantspauduotą, kurį nešit į Registrų centrą. Taigi užpildžius ir pasirašius reikia nusiskanuoti ir pasiruošti PDF formatu. Prieš bandant sukelti viską į Infostatybą, rekomenduoju su visais užpildytais dokumentais ir popieriais pasiskambinti ir nueiti pas savo rajono statybos inspektorių, kuris peržiūrės viską ir pasakys ar nieko netrūksta.

Standartiškai tai visi 8 pagrindiniai dokumentai, kuriuos reikia turėti pasiruošus PDF formatu (kiekvienas atskira byla, tačiau byla negali užimti daugiau kaip 10Mb). Žinoma, gali būti ir papildomų dokumentų kaip bendrasavininkių sutikimai, dokumentai apie paveldėjimus ir pan.

Seniau reikėdavo dar turėti statybos žurnalą, bet dabar iki 500m² pastatams jis nereikalingas. Taip pat nuo 2015m sausio mėnesio nebereikia turėti elektros instaliacijos varžų matavimo akto.

Turint pasiruošus visus aukščiau išvardintus dokumentus PDF formatu, reikės prisijungti prie Infostatybos (www.planuojustatyti.lt) ir pateikti Prašymą patvirtinti deklaraciją apie statybos užbaigimą / paskirties keitimą. Tame prašyme reikės užpildyti nemažai duomenų, kuriuos turėsite surasti iš kadastrinių matavimų bylos, statybos leidimo ir t.t. Taip pat prie šio prašymo reikės prisegti visus aukščiau pasiruoštus dokumentus PDF formatu. Instrukciją kaip užpildyti prašymą patvirtinti deklaraciją apie statybos užbaigimą/paskirties keitimą Infostatyboje galite rasti čia

Jei pavyks viską sėkmingai užpildyti ir sukelti Infostatybos sistemoje, tuomet jūsų prašymas bus užregistruotas. Po savaitės ar dviejų, o gal ir trijų toje pačioje svetainėje bus galima rasti išvada dėl jūsų pateikto prašymo, jei prašymas patenkintas, tuomet su dviem egzemplioriais anksčiau užpildytos deklaracijos apie statybos užbaigimą/paskirties keitimą keliaujat pas savo rajono statybos inspektorių, kuris minėtas deklaracijas pasirašys ir užantspauduos.

Turint pasirašytą statybos inspektoriaus deklaraciją galima eiti į Registrų centrą, kad viską užregistruotų. Be deklaracijos dar reikės  Nekilnojamojo daikto kadastrinių matavimų bylos, kuri taip pat buvo reikalinga Statybos inspekcijoje, ir Žemės sklypo kadastrinių matavimų bylos, kurioje yra naujas žemės sklypo planas su jau atsiradusiu naujai pastatytu namu. Žemės sklypo kadastrinius matavimus atlieka geodezininkai ir visa procedūrą priklausomai nuo konkrečių aplinkybių gali trukti nuo 1 iki 2 mėnesių.

Štai ir viskas, ko reikia, kad būtų jūsų namo pridavimas 2015 metais būtų sėkmingas 🙂

12 COMMENTS

    • pastato kadastriniai berods 150, sklypo kadastriniai matavimai su visom procedurom berods 200, ispyldomosios apie 100 chia dar berods priklauso kiek skirtingu tinklu, energinio naudingumo sertifikatas 75. Aisku, cia europietiskais pinigais 🙂

    • Savo namui naudojau nekalibruotą medieną. Pradžioje planavau kalibruotą, bet po to kažkaip viskas pakrypo kita linkme 🙂

  1. Papildymas 2016 metams: tikrai patis NEpildykite deklaracijos pagal pavyzdžius. Deklaraciją pildyti reikia planuojustatyti.lt portale. Ten yra visi laukeliai, priklausantys asmenys ir t.t.

    Užpildę sugeneruosite PDF failą, jį pasirašysite ir pateiksite VTPSI. Taip par pridėkite ir tuo metu galiojančio mokesčio sumokėjimo screenshot’ą iš el. bankininkystės.

    Kai viską patvirtins, gausite elektroninę *.adoc bylą bei „metaduomenų“ PDF failą. Juos atsisiųsite, įsirašysite į flash’ą ir galite nešti į Registrų Centrą. Į VTPSI eiti nebereikia.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.