Mūsų namo langai

6
337

Matyt niekam ne paslaptis, kad bet kokiame name, tame tarpe ir mūsų statomame energetiškai efektyviame, didžiausi šilumos nuostoliai atsiranda per langus. Mūsų karkasiniam namui pasirinkau plastikinius iš 6 kamerų Schüco  Corona SI 82 profilio langus su 48mm stiklo paketais ir juodu TGI rėmeliu, langus gamino Strommen. Galutinį profilio pasirinkimą nulėmė pašaliniai dalykai, susiję su pažintim ir mokėjimais 🙂 Nes minėto profilio Schüco  Corona SI 82  Uw=1.1 ir tai nėra šiuo metu pats šilčiausias profilis rinkoje. Jei būčiau rinkęsis vien tik pagal kainą ir šilumos savybes, tai tikriausiai pasirinkimas būtų langai iš Inoutic eforte profilio arba kitaip tariant langai Energy Passiv iš Faugos. Tiesa, tuo metu kai derinausi langų kainas ir spalvas, pas daugelį gamintojų buvo problemos su spalvomis, nes mūsų langai iš išorės turėjo būti ir yra šviesiai pilkos spalvos, o iš vidinės pusės – tamsiai pilkos spalvos, o pats profilio vidus neturėjo būti baltas. Bet kadangi langus gamino iš Schüco profilio, tai problemų dėl spalvų kaip ir nėra, ką nori – tas ir bus 🙂 gali net ir aliuminiu kaustytus pagaminti. Skaičiuojant langus iš Schüco profilio yra pateikiama tikslios konkretaus lango šiluminės savybės, kurias apsprendžia lango dydis, dalinimų kiekis ir pan. Susumavus visus namo langus, gavosi bendras visų langų Uw =0.8 (kaip iš vadovėlio). Didžiausių langų 2800x2500mm  Uw siekia 0.65, o mažiausių langų 1050x500mm – 1.0.

Battery Recondition

Svetainėje buvo pasirinkta viena vitrina su nustumiamomis durimis, kuri iš vidaus turėtų gautis be slenksčio.  Tiesa, tai jau kitas Schüco profilis (Schüco Corona CT 70 HS), truputi šaltesnis, bet dėl patogumo ko nepaaukosi 🙂

Visi langai montuojami su sandarinimo juostomis. Iš išorės difuzinė, iš vidaus garo nepralaidi.

Visų namo langų šiluminių savybių skaičiavimo lentelė
Visų namo langų šiluminių savybių skaičiavimo lentelė
Atvažiavo langai
Atvažiavo langai
Stiklo paketai
Stiklo paketai
Stiklo paketo specifikacija. Uw=0.5
Stiklo paketo specifikacija. Uw=0.5
Prieš montuojant suklijuojamos sandarinimo juostos
Prieš montuojant suklijuojamos sandarinimo juostos
Įstatytas langas su sandarinimo juosta iš vidaus
Įstatytas langas su sandarinimo juosta iš vidaus
Montuojamas nedarinėjamos vitrinos rėmas
Montuojamas nedarinėjamos vitrinos rėmas
Stumdomų durų slenkstis iš išorės
Stumdomų durų slenkstis iš išorės
Sudėti langai
Sudėti langai
Sudėti langai
Sudėti langai

Sumontavus langus, sekė angokraščių iš išorės sandarinimas. Apie tai papasakosiu kitame įraše, o gal ir ne apie tai 🙂

6 COMMENTS

  1. sveiki, matau, kad langus statete dar neisbetonave grindu. Ar buvo kokiu minusu del to? Man teko gauti patarimu, jog geriau is pradziu isbetonuoti grindis, ir tuomet jau langus ir duris isistatyti.

    • Na kadangi pas mane plastikiniai langai, tai kažkokių minusų nematau. Svarbu aukščius gerai sugaudyti 🙂 Aišku, išbetonavus beprotiškai daug drėgmės būna, tai su mediniais langais reiktų atsargiau. Šiaip pradžiai sustačius vitrinas, o vėliau betonuojant geriau galima plėvelės užsandarint.

    • na pas mus ir vitrinos lygiai taip pat sumontuotos kaip paprastas langas, tik tiek kad panaudotos kaladėlės, kad tvirtai stovėtų ant pagrindo, bet iki rostverko berods 15cm tarpas, kuris užpildytas polistirolu ir montažinėm putom. Šita vieta labai priklauso nuo grindų ant grunto apšiltinimo detalės, o kadangi pas mus apšiltinimas žiūrint nuo rostverko viršaus ėjo 20cm žemyn ir 10cm aukštyn, tai ties vitrinom nesusidarė kažkokių ypatingų problemų 🙂

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.