Medinis karkasas. Pirmo aukšto sienos

10
1019

Pagrindinis išorinių sienų karkasas daromas iš 220x45mm medienos. Projektavimo pradžioje buvo nuspręsta daryti sienos konstrukciją, kurioje pagrindinis karkasas daromas iš 220x45mm brūselių (šiltinama ekovata), prie kurių į išorės pusę tvirtinama OSB plokštė ir prie jos – 100mm neoporo plokštės ir apdaila. Tačiau statybų eigoje šiek tiek pasikeitė mano  nuomonė šiuo klausimu ir nutariau supaprastinti sienos detalę ir vietoj OSB plokštės ir 100mm polistirolo, bus daromas papildomas 100mm medinis karkasas ir visas 320mm storis apšiltinamas ekovata.

Battery Recondition

Dar nepaminėjau, kad visam mediniam karkasui buvo paruoštas darbo projektas, kuriame nurodytos visos sienų išklotinės.

Darbo projektas. Sienos išklotinės pavyzdys

Pradedamas montuoti pagrindinis išorinių sienų karkasas:

Pagrindinis išorinių sienų karkasas
Pagrindinis išorinių sienų karkasas

 

Nuo šio momento mūsų statomo namo darbus perėmė kitas Tomas (tel: +37067220373), kurį tikrai galiu rekomenduoti tiem, kas nori statyti karkasinį namą.

Kadangi nuo šito momento ir viskas, kas susiję su medžiagom, pradėjau rūpintis pats, tai teko šiek tiek pataupyti ant medienos ir paėmiau neobliuotą 220×50, aišku, darbas ne toks smagus, kaip su kalibruota, bet maždaug 10000 lietuviškų pinigų sutaupyta.

Mediena
Pagrindinis išorinių sienų karkasas. Vienaaukštė dalis

Visas karkasas kalamas viniakalėm ir 90mm juostinėm vinim, OSB plokštėm ir lentutėm naudojamos 65mm ilgio. Juostinės vinys iš www.ottensten.lt

Viniakalė

 

Vinys skirtos viniakalėm. 90mm ilgio, 34 laipsnių pasvirimo kampas

 

 

10 COMMENTS

 1. Kaip jus sutvirtinote karkasa? Paprastai yra kalama OSB plokste, kurios viena is funkciju yra karkaso sutvirtinimas arba dedami istriziniai bruseliai. Jusu atveju nepastebejau nei to, nei to.

  • Karkasą sutvirtinau plėvelėm iš abiejų pusių 🙂 Juokauju aišku 🙂 Jei rimtai, tai pagal pradinį projektą turėjo būti osb ant pagrindinio karkaso į išorinę pusę, bet galutiniam variante gavosi taip, jog sutvirtinimas – horizontaliais brūseliais 50×50, kurie visose sienose praktiškai yra ir išorinėje ir vidinėje sienų pusėje. Vėliau dar atsiras osb plokštė vidinėje sienos pusėje, tik tiek kad ji užsidės ne tiesiai ant pagrindinio vertikalaus karkaso, o ant papildomo horizontalaus karkaso iš 45×45 brūselių.

   • kitaip sakant sutvirtinimo jokio nera, nes tvirtuma duoda arba OSB ant karkaso, arba istrizaines is lentu sienu krastuose.

    • tvirtumą duoda viskas, kas nėra plėvelė ar pan. O galų gale, kai susideda daug ivairių sluoksnių ir apdailų, apie kažkokį judėjimą net nėra kalbos.

 2. Jo, statybu vadovui svarbiausia moket graziai pasneket ir itikti seimininkui. Sverbiausia daryt bet kokias nesamones jei seimininkas pageidauja, nekreipiant demesio i technologijas pastato tvirtuma ir panasiai.Nebent tiek kad atlaikytu iki statybu pabaigos
  . Nuostabus zmogus tas statybu vadovas, va net pasalino ta niekam nereikalingas konstrukcijos pagrinda sutvirtinancias detales. Pigiau ir ekologiskiau bus. O tas pries tai buves gaidys tai vis apie konstukcijas, kazkokius reglamentus tvirtuma kniso prota

  • piktas komentaras, nieko neturintis bendro su statybomis ir konstrukcijomis, o tuo labiau konkrečiomis aplinkybėmis 🙂

  • Darbo projektą darė konstruktorius, kurį aš samdžiau. Architektas tokių brėžinių niekada nedaro ir nepadarys, nes čia naudojama speciali programa, kurią naudoją tik konstruktoriai.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.