Grindų ant grunto šiltinimas ir betonavimas

18
1453

Battery Recondition

Pritvirtinus ant sienų OSB plokštę, pradedamas grindų ant grunto šiltinimas ir betonavimas 🙂 Pradedama nuo grunto, kadangi pas mane į pamatus žvyras buvo supiltas dar 2011 metų gale, tai nuo lietaus, sniego ir saulės puikiai savaime susitankino 🙂 Tiesa, pagal reikalingus aukščius dar teko 5-10cm nukasti, tai vietomis prireikė vos ne laužtuvo. Grindų ant grunto šiltinimui mūsų statomame name dėsim 30cm polistirolo, o kadangi pagal projektą nulinė grindų altitudė turi gautis 20cm virš cokolio, tai grunto lygis, ant kurio pradėsim dėti polistirolą turėjo būti maždaug 18cm žemiau cokolio viršaus. Pasiruošus ir išsilyginus grunto lygi, buvo paklota polietileno plėvelė ant kurios toliau dedamas polistirolas EPS80. Šį kartą pasirinkau Lenkišką polistirolą, nes kiekiai susidarė nemaži, tai ir kainos skirtume jautėsi pakankamai. Polistirolą dėjom 3 sluoksnius po 10cm. Kaip ir visada, siekiant kažkokios kokybės, reikia stovėti darbininkams už nugaros ir žiūrėti, kad nenugrybautų 🙂 Visi atsiradę tarpai tarp polistirolo užpildyti montažinėm putom. Kadangi statomo namo pirmajame aukšte numatytos mūrinės pertvaros ir numatyta mūryti ant išbetonuotų grindų, tai pertvarų vietose buvo paklota ne 30, o 20 cm polistirolo, ir betono sluoksnis ne 6cm, o 16 🙂
Po polistirolo sudėjimo vėl klojama polietileno plėvelė, ant jos metalo tinklas ir betonuojamos smėlbetonio grindys. Betonuojama, jei lauke ne daugiau 8 laipsniai minuso, o viduj, žinoma, pliusinė, bet mums pasisekė gauti netgi pliusinę lauko temperatūrą betonavimo metu 🙂 Po smėlbetonio grindų išpylimo ir išlyginimo, paviršius užtrinamas metaliniais diskais. Vualia, ir turim grindis 🙂 Kaip kažkas galbūt pastebėjo, pas mus niekur nebuvo nei grindinio šildymo vamzdžių, nei šildymo vamzdžių radiatoriams, bet tai ne klaida…


Atvežtas polistirolas grindų šiltinimui
Atvežtas polistirolas grindų šiltinimui
Naudojamo polistirolo specifikacija
Naudojamo polistirolo specifikacija
Pagrindo ruošimas
Pagrindo ruošimas
Polistirolo klojimas. 3 sluoksniai po 10cm
Polistirolo klojimas. 3 sluoksniai po 10cm
Polistirolo klojimas. Matosi palikti ruožai ties būsimom pertvarom
Polistirolo klojimas. Matosi palikti ruožai ties būsimom pertvarom
Polistirolo klojimas. Matosi palikti ruožai ties būsimom pertvarom
Polistirolo klojimas. Matosi palikti ruožai ties būsimom pertvarom
Plėvelė ir tinklas
Plėvelė ir tinklas
Plėvelė ir tinklas
Plėvelė ir tinklas
Išbetonuotos grindys
Išbetonuotos grindys
Išbetonuotos grindys
Išbetonuotos grindys
Išbetonuotos grindys
Išbetonuotos grindys
Išbetonuotos grindys
Išbetonuotos grindys

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18 COMMENTS

  • Tiesą sakant, tikslios polistirolo kainos ir nežinau, nes derinausi visų darbų su betonavimu ir polistirolu kainą už 1m² 🙂

 1. Smagu, kai jau yra tvirtas pagrindas po kojom 🙂
  Kažką panašaus planuojame taip pat su grindim daryt, tik gal dar armatūros įdėsim į griovelius po būsimom pertvarom.
  Jei ne paslaptis, kokį šildymo būdą numatę, ar šildymo vamzdžius kitaip numatę išvedžioti?

  • šildymas bus viskas viename, t.y. šildymas, vėdinimas, rekuperacija, šaldymas…t.y. viskas oru arba reiktų sakyti ortakiais 🙂

  • nea, pas mane šilumos siurblys numatytas žemė-oras 🙂 yra padaryti gręžiniai, apie kuriuos dar neparašiau 🙂 Ir šilumos siurblys ClimateMaster kažkur pakeliui iš USA. O šildomas plotas visas, t.y. 220m², o tūris apie 1260 m³.

 2. Mes ir planuojam namo statybą, renkamės įvairius grindų betonavimo variantus, todėl straipsnis labai aktualus ir naudingas, svarbu iš praktinės pusės pamatyt, o ne kaip siūlo įvairūs gamintojai, nors beje, į specialistus verta kreiptis pasikonsultavimui. Kuo daugiau info apie grindis, jų liejimo tipus, galimybes susirenki, tuo geriau paskui

  • na tegul būna jums dovana šita nuoroda, kurią gaunat iš manes, nes komentaras tai ne į temą, nors patys užsiemat grindų betonavimu.

 3. O kaip betono sandura si OSB – ar deta kokia izoliacine medziaga, kaip sprendziamas betonavimo ir pasiltinimo klausimas kur yra vitrininiai langai ir isejimas i tersas,lauka, i ka remiasi vitrininiai langai toje vietoje ?

   • Jei nesunkau, Valdai dar klausimukas. Kai viduj apsiltinimo sluoksni iskeli apie 20 cm virs karkaso, dar prisideda betonas ir grindys apie 10 cm, gaunasi, kad apie 30 cm karkaso kaip ir „nusileidzia“ i pamata, kalsuimas, kaip su zmes uzpilymu is lauko puses, nes noretusi i terasa iseiti lygiai ant zemes, siuo atveju virs betoninio pamato jau iskiles 30 cm ?

    • Ir dar reiks palikti ~ 20 cm paaukštėjimą nuo žolytės iki karkasinių sienų apačios, kad jos būtų pakankamai apsaugotos nuo vandens. Viso bus ~50cm nuo žolės iki grindų. Kitų variantų nelabai yra norint atskirti šiltas grindis nuo šalto pamato.

    • na taip ir gaunasi, kad švarios grindys nuo rostverko aukščiau, kadangi aš darysiu „medinę“ terasą, tai ji gausis lygiai su grindim, bet, žinoma, ant žemės jau teks keliais laiptukais nusileisti. Čia jau tokia kaina už pakankamai šiltą cokolio mazgą, kuris patį rostverko apšiltinimą padaro nelabai svarbiu 🙂

 4. Sveiki,
  Labai idomu ar pasiteisino toks sienu “ ikysimas“ i grindis, ar nepelyja sienu apacia, ir OSB, ar nebijot kad apatines lentos supus. Kur gavote tokios satybos nuorodas? As taip pat planavau apatine lenta 5 cm storio ibetonuoti i betono sluoksni, kad neliktu tarpelio tarp pamato ir apatines lentos, cia tikrai problematiska vieta.
  Taciau taip giliai ibetonavot apatine lenta, (sienos apacia) ji nekvepuos, ir is zemes kytlanti dregme ja veiks, ar nera gresmes kad ji supus?

  • ar pasiteisino, ar ne, tai dabar niekas negali pasakyti 🙂 ir ar pelyja, ar nepelyja tai irgi negaliu pasakyti, nes nežinau. Apatinė lėnta po laikančiais statramsčiais tai tikrai netūrėtų pelyti, nes ji tiek iš apačios tiek iš vidaus uždengta plėvelėm. O tokia grindų ir sienos detalė atsirado dar kažkada senai, pradedant daryti darbo projektą ir diskutuojant su vienos įmonės, kuri stato karkasinius namus, konstruktorium. Jis man buvo atsiuntęs pavyzdžių, kaip jie darė tokią detalę.

 5. Ponas Valdai sveikinu jus uz ryzta statyti pasyvu nama. Kaip sekasi ziemoti. Kokios sydymo islaidos . Ar peles putoplasto negrauzia.
  As irgi galvoju apie SIP bloku nama, bet labai bijau kad grauzikai putoplasto neokupuotu, urvai tarp sienu gali atsirasti. Su pagarba. Laukiu jusu kommentaro jei nesunku.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.