Fasado apdaila. Stogo danga

15
784

Šį kartą papasakosiu apie mūsų statomo karkasinio namo fasado ir stogo apdailą. Rašau apie fasadą ir stogą viename įraše, nes didžioji dalis apdailos numatyta ta pati ir stogui ir fasadams. Toks sprendimas atsirado todėl, kad stogas neišsikiša už išorinių sienų ir gražiai susijungia 🙂 O kadangi stogas neišsikiša, tai sienų apdailai norėjosi atsparios atmosferiniams poveikiams dangos. Taip mūsų statomam karkasiniam namui ant stogo ir fasado atsirado skarda 🙂  Skarda pasirinkta klasikinio profilio, t.y. lygūs skardos lakštai, maždaug 50-60cm pločio, kurie ties sujungimais turi „užraktą“ falcus. Brangesniems objektams tokia skarda vis dar montuojama, tai yra kraštai falcuojami rankomis, bet pigiems objektams skarda yra gaminama su falcais, kurie iš karto sulankstyti ir reikia tik uždėti ir trinktelėti ir lakštai „užsirakina“:) Klasikinę skarda mūsų statomam karkasiniam namui gamino Vyto stogai arba kitaip UAB „Pruszynski ir partneriai”. Skardos storis standartinis -0.5mm, padengimas matinis poliesteris. Viso namo stogui ir fasadams reikėjo apie 700m² skardos plius nemažai įvairių skardos lankstinių 🙂

Battery Recondition

Atvežus mūsų statomam karkasiniam namui užsakytą klasikinę skardą, montavimas pradėtas nuo sienų, kadangi sumontavus sienas, reikėjo prisukti latakus ir tik po to kloti stogo dangą. Pradžiai ties cokoliu prisukamas cokolinis skardos lankstinys, toliau montuojama skarda. Vienas klasikinės skardos kraštas prisukamas į medinį karkasą varžtais, o kitas kraštas užsideda ir užsifiksuoja falcu ant prieš tai prisukto skardos lakšto. Vienas trūkumas, apie kurį žinojau dar prieš nusprendžiant naudoti tokią dangą sienoms, tai kad skarda yra palyginus plona ir per savo 50cm plotį visiškai neprisispaudžia per vidurį prie medinio karkaso ir paspaudus su ranka yra lingavimas. Ant stogo šitos problemos kaip ir nėra, nes skarda prisispaudžia nuo savo svorio.

Montuojamas apatinis skardos lankstinys
Montuojamas apatinis skardos lankstinys
Pradedama montuoti sienų išorinė danga - klasikinio profilio skarda
Pradedama montuoti sienų išorinė danga – klasikinio profilio skarda
Sienų ir stogo dangos montavimas
Sienų ir stogo dangos montavimas
Sienų ir stogo dangos montavimas
Sienų ir stogo dangos montavimas
Sienų ir stogo dangos montavimas
Sienų ir stogo dangos montavimas

Dar viena nedidelė problemėlė iškilo montuojant latakus. Klasikinio profilio skardos taip vadinami falcai už pačios skardos išsikiša į išorę apie 3cm, tai norint sumontuoti lataką su laikikliu prisukamu prie sienos, reikėjo ir laikiklį kažkaip atitraukti nuo sienos tuos 3cm. Tai sugalvojom paprastą sprendimą: nupirkau keletą metalinių tvoros stulpų, berods 60x40mm, kuriuos supjaustėm 30mm ilgio gabalėliais. Nudažėm ir latakų laikikliai prisukti ilgais medvaržčiais bet tų medvaržčių nesimato, nes tarp sienos ir laikiklio įdėjom supjaustytus vamzdžio gabaliukus, o medvaržčiai eina per vidurį vamzdžio.

Latakų montavimas. Matosi metalinės kaladėles padarytos iš vamzdžio 60x40mm
Latakų montavimas. Matosi metalinės kaladėles padarytos iš vamzdžio 60x40mm

Dar vienas įdomus dalykas susijęs su klasikine skarda, tai įvairus kampai ir lankstiniai. Norint grąžiai apskardinti ir sudėti vėjalentes prieš pačios vėjalentės montavimą, prisukamas specialus skardos lankstinys, kuris būna klasikines skardos lakšto pločio tam , kad susilygintų plokštuma su išsikišusiai skardos „falcais“ (šitą geriau reiktų žiūrėti, o ne bandyti aprašyti) 🙂 Taip pat yra sprendžiamas ir sienų kampų montavimas.

Sienos kampas su specialiu skardos lankstiniu.
Sienos kampas su specialiu skardos lankstiniu.
Stogo skardos ir sienų skardos sujungimas. Matosi specialus skardos lankstinys dedamas į kiekvieną skardos lakštą.
Stogo skardos ir sienų skardos sujungimas. Matosi specialus skardos lankstinys dedamas į kiekvieną skardos lakštą.
Stogo apskardinimas. Matosi specialus skardos lankstinys, kuris dedamas į kiekvieną skardos lakštą.
Stogo apskardinimas. Matosi specialus skardos lankstinys, kuris dedamas į kiekvieną skardos lakštą.

Be skardos, fasado apdailai naudojama Eternit fibrocementinė apkala Cedral. Tokia apdaila naudojama dviejų išorinių sienų apdailai, taip pat visų langų ir išorinių durų angokraščiams apdailinti.

Eternit fibrocementinė apkala Cedral.
Eternit fibrocementinė apkala Cedral.
Lango angokraštis apdailintas fibrocementine apkala Cedral.
Lango angokraštis apdailintas fibrocementine apkala Cedral.
Lango angokraštis. Tarp lango ir Cedral apkalos liko tarpas, tai įdėta savaime besiplečianti poliuretaninė juosta.
Lango angokraštis. Tarp lango ir Cedral apkalos liko tarpas, tai įdėta savaime besiplečianti poliuretaninė juosta.
Įėjimo į namą siena padengta fibrocementine apkala Cedral
Įėjimo į namą siena padengta fibrocementine apkala Cedral

 

Baigta montuoti mūsų statomo karkasinio namo fasado apdaila ir stogo danga 🙂

Baigta namo fasado ir stogo apdaila. Namo spalva priderinta prie automobilio spalvos :)
Baigta namo fasado ir stogo apdaila. Namo spalva priderinta prie automobilio spalvos 🙂
Baigta montuoti mūsų karkasinio namo fasado ir stogo apdaila
Baigta montuoti mūsų karkasinio namo fasado ir stogo apdaila
Baigta fasado ir stogo apdaila
Baigta fasado ir stogo apdaila
Baigta išorinė fasado ir stogo apdaila
Baigta išorinė fasado ir stogo apdaila


15 COMMENTS

 1. Sveiki, jūsų name mažas stogo nuolydis, tad norejau paklaust kaip del triuksmo lyjant lietui? Ar storas izoliacijos sluoksnis pakankamai izoliuoja triukšmą?

  • Tiesą sakant nelabai galiu tiksliai į tai atsakyti, nes nelabai ir buvau tokiu metu, kad būtų ramu vidujir su lietum lauke, o ir stogo konstrukcija nėra galutinai pabaigta iš vidaus, dar dėsis 5cm mineralinės vatos ir apdaila….tačiau betkokiu atveju skarda lieka skarda ir ūžesys didelių liūčių metu turėtų būti.

 2. Skardinis stogas nebarska, barska lietvamzdziai ir palanges! Skardiniai lietvamzdziai praktiskai dedasi prie visu tipu stogo dangos… Kad barska skardinis stogas yra ismislas pardaveju, kurie parduoda ne skardines stogo dangas…

  • Dėl barškėjimo negalėčiau objektyviai palyginti, nes visi iki vieno turėti ar turimi namai ar kitos patalpos yra su skardiniais stogais ir nelabai žinau, koks būna garsas neskardinio stogo 🙂

 3. Sveiki,

  Dar norejau paklaust, del skardiniu sienu apdailos. Ar labai naudojant tokia apdaila, girdisi skardos ‘vaiksciojimas“ del vejo ar temperaturiniu svyravimų?

  • dėl temperatūros tai vasarą gal kažkiek, bet labai nežymiai, bet dėl vėjo, tai aukštos sienos, kur skardos lakštai 7-8m, tai tikrai esant stipriam vėjui turi kartais labai nemalonų garsą, nes skarda plona palyginus ir per vidury turi šiek tiek laisvumo…tai matyt teks su savisriegiais prasieit per dviaukstę namo dalį 🙂

 4. Sveiki,

  Architektas ir man suprojektavo būtent klasikinio profilio skardos stogą, fasadą. Namas bus vieno aukšto, vienšlaitis ir naudosiu cedral dailylentes. Norėjau pasitikslint jei būtų galimybė ar vėl darytumėte namą iš skardos ir be stoginių, be lietvamzdžių (kur vienas aukštas). Ar keistumėte vis dėl to? Kokių dar minusų pastebėjote gyvenant name? Labai svarbi būtų Jūsų nuomonė, nes dar įmanoma pakeisti projektą ir gegnės dar nenupjautos (kur stoginės).
  Lauksiu atsakymo Tomas.karmaza@gmail.com

  • Dėl klasikinio profilio skardos fasadų, tai tikriausiai antrą kartą statydamas, tokios nedaryčiau, bent jau tos standartinės su click sistemom ir panašiai, jei leistų finansai ir būtų noras padaryti klasikinio profilio dangą ypač ant fasadų, tai reikia daryti iš storesnės negu 0.5mm skardos ir naudoti rankinį falcavimą, nes dabar kadangi skardos lakštai pakankamai platūs apie 50cm pločio, tai per vidurį jie turi šiek tiek laisvumo ir esant dideliam vėjui atsiranda kartais barškėjimas….tai manau ateity teks „prasieit“ su savisriegiais (ypač tai išryškėja ant dviaukštės pastato dalies, kur ilgi iki 8m skardos lakštai sudėti) 🙂 Aišku, iš kitos pusės skarda gerai ant fasadų, kai nėra išlindusio stogo, bet jei naudojamos cedral dailylentės, tai bėdų betkokiu atveju neturėtų būti. Šiaip toks pastebėjimas gal man tik taip atrodo, bet sakyčiau, kad nuo tos klasikinės skardos stogo dangos labiau lietus girdisi. Pas mane tai visur yra lietvamzdžiai.

 5. Sveiki, o gal pamenate, kaip buvo sulenktas cokolnio apatinio profilio kampas? Niekur nesiseka rasti tokios info ( kalbu apie apatini cokolini skardini apvada – pas jus nuotraukoje lyk ir graziai be tarpeliu-plyseliu).

  • nelabai dar suprantu, ko jums tiksliai reikia, bet tas profilis tai pradedant nuo vertikalios kraštinės, kuri sukasi prie tąšų yra 40mm, toliau 45mm ir 20mm 🙂

   • ne, klausimas buvo ne kaip pati lankstini is esmes sulankstyti, bet kaip ji per namo kampa graziai sulenkti 90 laipsniu kampu 🙂 Bet mes jau atradome buda kaip tai padaryti (nes patys tai darome) – o pas jus is pirmos nuotraukos irase manau gal jau su islenktais kampais buvo net uzsakyta gal…Na zodziu, manau mums teko israsti dvirati per nauja siuo klausimu, bet tiesa sakant kaip ta kampa padaryti na niekur internete neberadau paaiskinta ar parodyta.

 6. Labas, norėjau pasidomėti kodėl pasirinkot Cedral daililentes ir kaip situacija šiai dienai ar matosi šitų daililenčių kokie pakeitimai: geri – blogi? Planuoji visą namą jomis apkalti, tai va ir įdomu kas kaip.

  • cedral dailylentės pasirinktos turbūt dėl tos pačios priežasties kaip ir visi renkasi, tai priežiūros nebuvimas. Šiaip nieko nepastebėjau kažkokių pakitimų kaip ir nėra. Kol kas galiu drąsiai rekomenduoti 🙂

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.