Židinio ir kamino montavimas

Dar kai buvo šaltoka ir pradėtos mūryti pertvaros, padarėm pirmą namo šilumos šaltinį, t.y. židinį. Kai kalbama apie sandarius namus, tai židinys arba tiksliau pasakius kaminas yra vienas didelis nesandarumas arba skylė stoge 🙂 Bet kadangi namo be ugnies neįsivaizduoju, tai ir dėl skyles stoge per daug neišgyvenu. Visu pirma reikėjo išsirinkti kapsulę židiniui. Kadangi namo šilumos poreikis nėra didelis, tai reikėjo kuo mažesnio galingumo kapsulės. Pasiūla mažo galingumo kapsulių labai menka, tai išsirinkau čekišką BeF Home gamintojo ketinę kapsulė Optim 6, kuri yra 2-6kW galingumo ir turi oro paėmimo iš lauko pajungimą. Kadangi židinys numatytas vidurį patalpos, tai dūmtraukis iki stogo yra juodo metalo, o prie stogo ir virš stogo – dvisienis apšiltintas. Didžiausias dvisienio apšiltinto nerūdijančio plieno kamino trūkumas, kai statomas patalpų viduje, tai stogo plėvelių užsandarinimo galimybės.

Židinio montavimas pakankamai paprastas, kapsulė pastatyta numatytoje vietoje ant esamų kojelių, prijungta lanksčių vamzdžiu oro iš lauko padavimas (iki kapsulės oro padavimas iš lauko padarytas iš kanalizacijos vamzdžio -d100) su papildoma sklende. Toliau aplink kapsulę iš Greinasol plokščių daroma „dėžė“, kuri vėliau dar „apsiūvama“ mėlynu gispo kartono plokščių sluoksniu. Toliau išpjaunamos angos grotelėm oro cirkuliacijai, prijungiamas dūmtraukis ir viskas 🙂

Su dvisieniu dūmtraukiu, kaip minėjau aukščiau, problema su plėvelių sandarinimu. Bijau, kad ateityje teks perdarinėti 🙂 Bet šiuo metu tai buvo padaryta taip: viršutinė difūzinė plėvelė, kuri apkirpta aplinka kaminą, su difūzine lipnia juosta priklijuota prie stogo dangos, kad stogo plėvele bėgantis kondensatas nepatektų į tarpą, kur sudėta mineralinė vata. Kad nebeliktų skylės difūzinėje plėvelėje aplink dūmtraukį, ji užklijuota lipnios aliuminio folijos juostomis. Toliau visa ertmė per stogo stori užpildyta mineraline vata (dūmtraukis apvyniotas priešgaisrinė mineraline vata), o stogo vidaus pusėje užkalta cetrio plokštė.

Židinys baigtas, tik dar be galutinės apdailos, kuri atsiras dažymo metu 🙂

Tiesa, visus darbus atliko UAB „Baltkama“. Bet kaip ir visuomet reikia stovėt už nugaros ir žiūrėt, kad neprigrybautų.


Židinio montavimas

Židinio montavimas

Židinio montavimas

Židinio montavimas

Židinio montavimas

Židinio montavimas

Dvisienis dūmtraukis

Dvisienis dūmtraukis

Židinio kapsulė BeF Home Optim 6

Židinio kapsulė BeF Home Optim 6

Kamino sandarinimas

Kamino sandarinimas

Kamino sandarinimas

Kamino sandarinimas

Pabaigtas židinys, tik dar be galutinės apdailos

Pabaigtas židinys, tik dar be galutinės apdailos

Pabaigtas židinys, tik dar be galutinės apdailos

Pabaigtas židinys, tik dar be galutinės apdailos

Pabaigtas židinys, tik dar be galutinės apdailos

Pabaigtas židinys, tik dar be galutinės apdailos

Pabaigtas židinys, tik dar be galutinės apdailos

Pabaigtas židinys, tik dar be galutinės apdailos

Related Articles

17 Comments

 1. 1

  namukas

  Labai originaliai ir įdomiai atrodo!
  Ne tik židinys, bet dar ir pats kaminas prišildys 🙂

  Reply
 2. 2

  Raituzas

  Sveiki,
  planuoju artimiausiu metu pirkti taip pat Greisol plokstes.
  Idomu butu suzinoti, kur ir po kiek kainavo plokstes?

  Reply
  1. 2.1

   valdas

   kainos tikslios nepasakysiu, nes asmeniškai nepirkau, o imiau visą paslaugą su medžiagom, darbais ir t.t.

   Reply
 3. 3

  vik

  Sakykit. O kanalizacijos vamzdis D100 ar D110. Nerandu kad butu toks D100. Ar jis sujungtas su kapsule metaline gofra? Kur ideta ta papildoma sklende? Ar ji jau kapsuleje?

  Reply
  1. 3.1

   valdas

   gal ir D110 nėra didelio skirtumo. Taip, su kapsule sujungtas lanksčiu aliuminio vamzdžiu. Papildoma sklendė įdėta prie kapsulės ir vamzdžio sujungimo ir uždarymo-atidarymo svirtelė išvesta kapsulės priekyje prie durelių, nuotraukose gerai matosi, nes aplink dar likę juodų karščiui atsparių dažų, kuriais nupurkšta ta svirtelė.

   Reply
 4. 4

  Rimas Jatkauskas

  Sveiki,
  norėčiau pranešti, jog jau yra spec. medziaga apvalaus kamino sandarinimui. Nuoroda: http://zidiniumeistrai.lt/parduotuve/preke/1387/

  Reply
  1. 4.1

   valdas

   O, pagaliau, nes buvo labai keista, kai nieko panašaus nebuvo iki šiol. Manau reikės kažkaip su montavusiais dūmtraukį ir visą kitą tartis, kad būtų šitas daiktas sumontuotas 🙂

   Reply
   1. 4.1.1

    Eimantas

    Sveiki,
    keletas pastebejimu. Pagal preisgaisrines saugos reikalavimus apsiltintas kaminas turi buti bent 60cm nuo stogo konstrukcijos. Antras momentas, labai gerai nesimato ar yra detas adapteris is dvisluoksnio kamino i viensluoksni. Jei adapteris yra, tuomet viskas gerai, bet jei viensluoksnis kaminas yra imautas i dvisluoksni tuomet tai yra neteisingai sumontuotas dumtraukis. Kaminas turi buti montuojamas pagal kondensato tekejimo krypti ir jei viensluoksnis kaminas ikistas i dvisluoksni tuomet per ta sandura tures kondensato pratekejima, kas visu pirma vizualiai negraziai atrodo ir skleidzia labai specifini kvapa. Pasiziurekit ar viskas teisingai padaryta, o del preisgaisrines saugos, tai jau tenka palinketi sekmes.

    Reply
    1. 4.1.1.1

     valdas

     Prašom nurodyti pagal kokias taisykles ir kurį punktą yra reikalavimas 60cm, nes pas mane suderintas projektas su VPGT: „Pastate numatytas vienas dvisienis izoliuotas nerūdijančio plieno dūmtraukis 150mm diametro. Atstumas nuo dūmtraukio sienutės vidinio paviršiaus iki neapsaugotų degių pastato konstrukcijų 380 mm, iki degių apsaugotų pastato konstrukcijų 250 mm, iki metalinių arba gelžbetoninių konstrukcijų 130 mm“. Šiaip dvisienio dūmtraukio gamintojo deklaruojami dydžiai yra dar mažesni: dūmtraukio, kurio skersmuo nuo 80 iki 300mm atstumas nuo išorinio paviršiaus iki degių medžiagų 130mm.
     Dėl adapterio, tai čia man naujieną pasakėt ir reikės tuo pasidomėti ir galbūt kažkam šikną „išspardyt“ :), nes dabar tai sumontuota be adapterio.

     Reply
 5. 5

  Vidmantas

  Sveiki
  Gal turit nuotruku kaip kaminas atrodo ant stogo puses ? Kaip sumontuotas ? Nes is apacios tai viskas gerai , o kaip is virsaus izoliuotas kad nepatektu vanduo i vidu.
  Kur pirkot ta juoda kamino vamzdi ir kiek kainavo ? Ar jis lengvai issiardo? Klausiu todel kad noriu suzinot kaip reikes isvalyti kamina ?

  Reply
  1. 5.1

   valdas

   iš viršaus, tai standartiniai sprendimai, jei žiūrint į tokią schemą : http://www.schiedel.lt/produkcija/ics/schema
   tai 14elementas perėjimas per stogą, kuris turi persidengti su stogo danga, ta prasme nuo aukštesnės stogo vietos, stogo danga turi užlipti ant to perėjimo, o žemiausioj vietoj perėjimas turi užlipti ant dangos (vandens tekėjimo kryptimi, kad vanduo nepatektu vidun), o paskui užsideda 13 elementas – toks sijonėlis, kad vanduo nepatektų tarp dūmtraukio ir 14 elemento. Ir taip montuojasi praktiškai visų gamintojų dvisieniai apšiltinti dūmtraukiai virš stogo.

   Reply
 6. 6

  Odis

  Ar po židinio kapsule dėjote putplastį? Ir koks betono sluoksnis po židinio kapsule?
  Nerandu jokios skaičiais pagrįstos info, o vieni aiškina, kad negerai dėti po kapsule putplastį, nes grindys gali įlūžti nuo svorio (kapsulė sveria 100-150 kg, t.y. panašiai kiek ir kokia nors vonia pripildyta vandens – ne baisiai daug). Arba, kad putplastis išsilydis nuo karščio. Kiti sako, kad nieko stebuklingo nereikia, nes apačioje karčio nebus…

  Reply
  1. 6.1

   valdas

   Po židiniu pas mane tokios pačios grindys kaip ir visur kitur – 50mm betonas + 300mm polistirolas. Na jei židinys stovėtų ant vienos kokios plonos kojytės, tai gal ir galėtų pradurti betoną, bet kadangi stovi ant keturių, tai jau išskirstyta apkrova ir to tikrai nenutiks su sąlyga, kad grindys normaliai išbetonuotos su metaliniais tinkleliais ir pan. Dėl putplasčio išsilydimo, tai čia iš viso kosmosas. Na nebent putplastį priglausit dėl kažkokių priežasčių prie kapsulės, bet putplastis po betonu tai tikrai ne. Net betono grindys neturėtų labai įšilti, nes juk šiluma kyla į viršų 🙂 Žinoma, jei ji turi kur kilti (turi būti grotelės ir pan dalykai). Bet geriausia, kaip sakant, susirasti gerą meistriuką ir problemus bus mažiau (arba daugiau) 🙂

   Reply
 7. 7

  Ignas

  Kokie įspūdžiai peržiemojus?
  Irgi ketinu taip daryti, bet neramu dėl šilumos nuostolių
  Juk kai židinys nekūrenamas, tai šiluma per kamino sieneles eina lauk – dideli nuostoliai.
  Kaminas žiemą net rasoti turėtų. Ir jei židinys kūrenamas retai, tai iš tokios konstrukcijos daugiau nuostolių nei šilumos.
  Kokia reali patirtis?

  Reply
  1. 7.1

   valdas

   peržiemojus neblogi įspūdžiai 🙂 niekas nerasoja, šalt nešalom 🙂 Žinoma, kaminas gaunasi vienokia ar kitokia skylė stoge su savo nuostoliais, bet jei naudojant židinį normaliai, o ne dėl grožio laikant, tai tuomet jis suteikia daugiau privalumų negu trūkumų. Kadangi mes naudojom ji labai dažnai žiemos vakarais, tai bent jau kol kas esam tikrai patenkinti, ypač žmona 🙂

   Reply
 8. 8

  vidmantas

  Kiek supratau virsutine kamino dalis nudazyta dazais. Su kokiais dazais dazyta , ar neatsilupo ?
  Kalbejau del tokio kamino pajungimo i krosnele tai „spesialistas“ pasake , kad taip i pajungta krosnele renkasi kondensatas ir trumpeja jos tarnavimo laikas + nuo kondensato laikosi nemalonus kvapas. Ar kas nors panasaus yra pas jus?

  Reply
  1. 8.1

   valdas

   Taip, viršus nudažytas berods karščiui atspariais dažais, kadangi ne aš dažiau, tai kokie tiksliai, nepasakysiu. Kol kas niekas niekur neatsilupo. Kažkokio kondensato susidarymo nepastebėjau. Gal ir atsiranda kažkiek jo, bet aš nei kvapo, nei pačios drėgmės nepajutau. Tai kol kas tokio pajungimo trūkumai neišlindo 🙂

   Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

2015 Pasyvus-Karkasinis