Pamatai

Prieš darant pamatus, pradžiai reikėjo apsispręsti, kokius daryti…ar standartinius gręžtinius su rostverku ar plokštuminius. Be jokios abejonės, energetiškai efektyviam namui geresnis pasirinkimas būtų plokštuminiai pamatai, bet mano pasirinkimas buvo  – gręžtiniai. Pagrindinė to priežastis – sklypo nuolydis. Per namo ilgį sklypas beveik visu pločiu pažemėja vienu metru ir būtų reikėję atlikti daug brangių žemės darbų norint įrengti plokštuminius pamatus. Iš kitos pusės gerai, kad nepasirinkau plokštuminių, nes nuo to laiko, kai buvo projektuojami pamatai ir iki stogo uždengimo, kardinaliai pasikeitė šildymo sistema (apie ją pakalbėsiu veliau).

1. Išgręžti gręžiniai. Viso 82 gręžiniai, kurių skersmuo 300mm, gylis 2500mm

greziniai

2. Rostverko įrengimas.

Projektuojant kažkodėl nei man, nei konstruktoriui nedašvietė, kad sklypo perkritimas įrengimo metu gausis toks didelis ir rostverkas vietomis pasidarys aukštesnis negu 1m. Manau  būtų buvę galima kažka racionaliau sugalvoti, bet gavosi kaip gavosi.

Statomi klojiniai, rišama armatūra

Sutvirtinti klojiniai, paruošta betonavimui

3.Rostverko betonavimas.

Kadangi pamatų daug, tai pradžiai viena pusė užbetonuota, vėliau išrinkti klojiniai ir užbetonuota kita namo dalis.

Užbetonuota dalis rostverko

Išbetonuotas visas rostverkas

Nuotrauka suklijuota iš dviejų nuotraukų, tai pamatai atrodo išlinkę, nors ir realybėje pasirodė, kad rostverko aukščiai skirtingose dalyse nesutampa ir teko lyginti…

4.Rostverko viršaus lyginimas

Rostverko išlyginimui guvo pritvirtintos OSB plokštės juostos ir užbetonuota. Mažiausias betono sluoksnis 50mm

Rostverko viršaus lyginimas

Rostverko viršaus lyginimas

5.Pamatų šiltinimas polistirolu iš vidaus.

Rostverkas iš vidinės pusės apšiltintas 100mm polistirolo plokštėm. Naudotas paprastas baltas polistirolas

Pamatų šiltinimas iš vidaus

Pamatų šiltinimas iš vidaus

6.Pamatų hidroizoliacija.

Iš išorinės pusės rostverkas nuteptas bitumine mastika

pamatų hidroizoliacija

7.Pamatų užpylimas.

Pamatų užpylimas

Pamatų užpylimas

Taigi pamatai paruošti karkaso montavimui.  Gerai gavosi, ne savo noru, kad užpilti pamatai prastovėjo visą žiemą ir pavasarį, todėl puikiai savaime susigulėjo. Kaip jau ankstesniame įraše minėjau, šitus darbus darė Tomas Pažusys ir UAB „Reveja“ ir užtruko nei daug nei mažai, švelniai tariant, keturis mėnesius (dabar tai skamba juokingai, bet tuomet jau reikėjo plaukus nusirauti). Be laiko kuris buvo sugaištas, apie kokybę, ypač betonavimo, geriau nekalbėti, bet kaip sakant – gyveni ir mokaisi 🙂

 

Related Articles

8 Comments

 1. 1

  minde

  O kaip siltinsite pamatus is isores?

  Reply
  1. 1.1

   valdas

   …šiltinimas standartinis – 100mm polistirolas…

   Reply
 2. 2

  Bangas

  Sveiki,
  kai svarstėte apie plokštuminius pamatus ar buvo kilę minčių kaip reikėtų pastatyti sienas ant tokių pamatų? Tradiciškai atremiant iš viršaus būtumėte turėjęs tik 5cm storio cokolio apšiltinimą. Gal žinote kaip apšiltinti cokolį ir pastatyti karkasines sienas ant tradicinių plokštuminių pamatų?

  Reply
  1. 2.1

   valdas

   Plokštuminiai pamatai, tai jūs turit galvoje pamato plokštė, ale taip? http://www.viking-house.ie/passive-house-foundations.html

   Reply
   1. 2.1.1

    Bangas

    Taip. Turiu galvoje šią plokštę. Vikingas siūlo „rostverką“ lieti atskirai nuo plokštės karkasiniam namui. O gal jūs domėjotės kaip ten būtų su paprastais plokštuminiai pamatais iš vieno betono gabalo?

    Reply
 3. 3

  Arturas

  gal galetum pasidalint detalesniu brezinuku kaip junget skirtingus rostverko aukscius ? ar konstruktorius dare paskaiciavimus, ar tiesiog prilipdet? kaip suprantu rostverkas visur buvo 60cm o viena krastine ~1m?

  pas mane identiska situacija, perkritimas irgi ~1m

  Reply
  1. 3.1

   valdas

   nelabai supratau kas jums neaišku 🙂 šiaip pas mane konstruktorius truputi sugrybavo ties pamatais ir viskas buvo suprojektuota kaip ant lygaus sklypo, bet esmės nekeičia…žemiausias rostverkas berods 60cm, aukščiausias tikriausiai 120 ar kažkas panašaus. Rostverko viršus tai visur tas pats, tik apačia kažkuriose vietose žemėja, o tai tik didina armaturos kieki ir viskas.

   Reply
 4. 4

  Ramūnas

  Sveiki,

  Dėkui už išsamų įrašą. Kaip supratau iš brėžinio (ir nuotraukų), hidroizoliacija yra tik horizontali, tarp rostverko ir mūro? Kodėl taip nusprendėte, dėl labai sauso grunto? Tuo labiau, kad paprastas EPS vandeniui nėra visiškai nelaidus.

  Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

2015 Pasyvus-Karkasinis