Mūsų namo langai

Matyt niekam ne paslaptis, kad bet kokiame name, tame tarpe ir mūsų statomame energetiškai efektyviame, didžiausi šilumos nuostoliai atsiranda per langus. Mūsų karkasiniam namui pasirinkau plastikinius iš 6 kamerų Schüco  Corona SI 82 profilio langus su 48mm stiklo paketais ir juodu TGI rėmeliu, langus gamino Strommen. Galutinį profilio pasirinkimą nulėmė pašaliniai dalykai, susiję su pažintim ir mokėjimais 🙂 Nes minėto profilio Schüco  Corona SI 82  Uw=1.1 ir tai nėra šiuo metu pats šilčiausias profilis rinkoje. Jei būčiau rinkęsis vien tik pagal kainą ir šilumos savybes, tai tikriausiai pasirinkimas būtų langai iš Inoutic eforte profilio arba kitaip tariant langai Energy Passiv iš Faugos. Tiesa, tuo metu kai derinausi langų kainas ir spalvas, pas daugelį gamintojų buvo problemos su spalvomis, nes mūsų langai iš išorės turėjo būti ir yra šviesiai pilkos spalvos, o iš vidinės pusės – tamsiai pilkos spalvos, o pats profilio vidus neturėjo būti baltas. Bet kadangi langus gamino iš Schüco profilio, tai problemų dėl spalvų kaip ir nėra, ką nori – tas ir bus 🙂 gali net ir aliuminiu kaustytus pagaminti. Skaičiuojant langus iš Schüco profilio yra pateikiama tikslios konkretaus lango šiluminės savybės, kurias apsprendžia lango dydis, dalinimų kiekis ir pan. Susumavus visus namo langus, gavosi bendras visų langų Uw =0.8 (kaip iš vadovėlio). Didžiausių langų 2800x2500mm  Uw siekia 0.65, o mažiausių langų 1050x500mm – 1.0.

Svetainėje buvo pasirinkta viena vitrina su nustumiamomis durimis, kuri iš vidaus turėtų gautis be slenksčio.  Tiesa, tai jau kitas Schüco profilis (Schüco Corona CT 70 HS), truputi šaltesnis, bet dėl patogumo ko nepaaukosi 🙂

Visi langai montuojami su sandarinimo juostomis. Iš išorės difuzinė, iš vidaus garo nepralaidi.

Visų namo langų šiluminių savybių skaičiavimo lentelė

Visų namo langų šiluminių savybių skaičiavimo lentelė

Atvažiavo langai

Atvažiavo langai

Stiklo paketai

Stiklo paketai

Stiklo paketo specifikacija. Uw=0.5

Stiklo paketo specifikacija. Uw=0.5

Prieš montuojant suklijuojamos sandarinimo juostos

Prieš montuojant suklijuojamos sandarinimo juostos

Įstatytas langas su sandarinimo juosta iš vidaus

Įstatytas langas su sandarinimo juosta iš vidaus

Montuojamas nedarinėjamos vitrinos rėmas

Montuojamas nedarinėjamos vitrinos rėmas

Stumdomų durų slenkstis iš išorės

Stumdomų durų slenkstis iš išorės

Sudėti langai

Sudėti langai

Sudėti langai

Sudėti langai

Sumontavus langus, sekė angokraščių iš išorės sandarinimas. Apie tai papasakosiu kitame įraše, o gal ir ne apie tai 🙂

Related Articles

6 Comments

 1. 1

  Statau sodyba

  sveiki, matau, kad langus statete dar neisbetonave grindu. Ar buvo kokiu minusu del to? Man teko gauti patarimu, jog geriau is pradziu isbetonuoti grindis, ir tuomet jau langus ir duris isistatyti.

  Reply
  1. 1.1

   valdas

   Na kadangi pas mane plastikiniai langai, tai kažkokių minusų nematau. Svarbu aukščius gerai sugaudyti 🙂 Aišku, išbetonavus beprotiškai daug drėgmės būna, tai su mediniais langais reiktų atsargiau. Šiaip pradžiai sustačius vitrinas, o vėliau betonuojant geriau galima plėvelės užsandarint.

   Reply
 2. 2

  Jonas

  Ar vitrinos duru apacia buvo kaskaip ypatingai ruosiama, nes cia labai silpna vieta izoliacijos atzvilgiu…

  Reply
  1. 2.1

   valdas

   na pas mus ir vitrinos lygiai taip pat sumontuotos kaip paprastas langas, tik tiek kad panaudotos kaladėlės, kad tvirtai stovėtų ant pagrindo, bet iki rostverko berods 15cm tarpas, kuris užpildytas polistirolu ir montažinėm putom. Šita vieta labai priklauso nuo grindų ant grunto apšiltinimo detalės, o kadangi pas mus apšiltinimas žiūrint nuo rostverko viršaus ėjo 20cm žemyn ir 10cm aukštyn, tai ties vitrinom nesusidarė kažkokių ypatingų problemų 🙂

   Reply
 3. 3

  Egidijus

  Sveiki, kaip galėčiau susisiekti?

  Reply
  1. 3.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

2015 Pasyvus-Karkasinis